nowości i wydarzenia

To ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia. Są to  ćwiczenia oddechowe, które poprawiają wydolność oddechową i jakość mowy, ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, które kształtują ich sprawność oraz ćwiczenia słuchowe rozwijające słuch fonematyczny, co także pozytywnie wpływa na mowę dziecka. Wszystko  w formie zabawy z dzieckiem. Mowa stanowi podstawę rozwoju osobowości dziecka i prawidłowego przebiegu procesów myślowych. Czuwamy nad przebiegiem jej rozwoju od najwcześniejszego dzieciństwa. Jest ważnym zadaniem w naszym przedszkolu.

Miejsce rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych  - nowoczesne, kolorowe i bezpieczne. Doskonała dla milusińskich  kraina rozrywki. Zapewni dla dzieci atrakcyjne chwile rozwijając swoją wyobraźnię,  zręczność i  ogólną sprawność ruchową. Kraina Dziecięcych Zabaw „TUTUŚ” to   miejsce wyjątkowe dla malucha i starszaka. Czeka tu moc atrakcji m. in. zjeżdżalnie, tunele, basen z piłeczkami , tory przeszkód, labiryntów,  ruchome kładki i wałki. Mniejsze dzieci od 1-3 lat zapraszamy do STREFY MALUCHA w którym mogą bezpiecznie się bawić oraz doskonalić swoje umiejętności.

Nie bez powodu szachy nazywane są „grą mędrców”, „gimnastyką mózgu”, „królową gier”. Wszystkie te określenia są wyrazem szacunku dla tej wspaniałej gry. Z racji jej wszechobecności w naszych domach, mediach zainteresowanie szachami wykazują coraz młodsze dzieci, w tym również te w wieku przedszkolnym. Właśnie w celu pomocy dzieciom 5- i 6-letnim w poczynieniu pierwszych kroków na szachownicy podjęliśmy w naszym przedszkolu nauczanie gry w szachy dzieci przedszkolnych pt. „Bajkowe zabawy szachowe”. Poprzez spotkania w grupie szachowej poznajemy coraz lepiej naszego wychowanka, jego emocje, rozwój intelektualny, zainteresowania. Szachy rozwijają zdolność logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi, są szansą na rozwój naturalnych predyspozycji, mogą uczyć panowania nad emocjami, pomagają w rozwoju umiejętności przydatnych życiowo: cierpliwość, planowanie, myślenie długoterminowe, kreatywność. Trzeba przyznać, że gra w szachy wpływa pozytywnie na nasze dzieci.  Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym zdyscyplinowania i systematyczności. W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, ale korzyści, jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe, dlatego warto to robić i wprowadzać naukę gry w szachy już od najmłodszych lat.

Chcemy, by przedszkole było miejscem ciekawych zabaw i rozwijania umiejętności przydatnych w codziennym życiu, takich jak choćby współpraca i radzenie sobie w różnych sytuacjach. Wreszcie by nauka w nim była świetną rozwijającą wszechstronnie zabawą. W naszym Przedszkolu proponujemy obecnie dzieciom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem NOWOŚCI TECHNOLOGICZNYCHj. To świetna pomoc do uatrakcyjnienia zajęć. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo uczestniczyć w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które opracowaliśmy z myślą o dzieciach. To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.  Programy multimedialne wykorzystujemy zarówno podczas zajęć obowiązkowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych, jak i do uatrakcyjnienia zajęć dodatkowych, które oferuje nasze przedszkole. Metodą wychowania i nauczania w wieku przedszkolnym jest zabawa – praca  miedzy innymi z tablicą interaktywną umożliwia i zaspakaja tę potrzebę, gdyż oprócz wartości edukacyjnych daje ona możliwość aktywnej rozrywki, którą dzieci bardzo lubią. Współcześnie trudno wyobrazić sobie już życie bez korzystania z technologii informacyjnych, a zapoznawanie dzieci z korzystania z nich, już na poziomie przedszkolnym jest nie tylko atrakcją, ale koniecznością.

To innowacyjne spojrzenie na proces edukacji i wychowania najmłodszych. W okresie dzieciństwa dziecko powinno zdobywać jak najwięcej nowych doświadczeń. Ważna jest przy tym jego samodzielność w działaniu i dochodzeniu do wiedzy. Pomoce dydaktyczne (froeblowskie dary) stymulują wszechstronny rozwój dzieci oraz wspomagają edukację matematyczną, przyrodniczą i językową.  Pierwsze doświadczenia edukacyjne dziecka mają wpływ na jego późniejszy rozwój i osiągnięcia.

WALORY PRACY Z DARAMI:

  • budowanie systemu wartości - nauka poszanowania przedmiotów oraz otaczającego świata,
  • zaspokajanie potrzeby ciekawości i zabawy u dzieci,
  • rozwijanie umiejętności społecznych – nauka współpracy,
  • kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej,
  • zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, wszechstronnej

             aktywności a także samodzielności,

  • wszechstronny rozwój dzieci – zgodnie z podstawą programową,
  • rozwój wyobraźni - za pomocą darów nauczyciel i dzieci mogą ilustrować treść bajek, wierszy, opowiadań czy legend,
  • przygotowanie do nabywania umiejętności czytania i pisania. 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT CZYTELNICZY "MAŁY MIŚ"

Więcej…

                                                           

Szkoła Językowa już w naszym przedszkolu! 

Więcej…

Ogólnopolski konkurs freblowski „Świąteczna kartka darami Froebla malowana”

Więcej…

 ŻYCZENIA WIELKANOCNE!

Więcej…

PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW

Więcej…

 „Małopolska w zdrowej atmosferze”

Więcej…

Dbamy o nasze środowisko!

Więcej…

 

Konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka"

Więcej…

Konkurs na "Choinkę świąteczną"

Więcej…

"Przeganiamy Smog”

Więcej…

UBIERAMY CHOINKĘ DLA JANA PAWŁA II

Więcej…

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 

Więcej…

ZABAWY W PRZEDSZKOLU Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Więcej…

BAJKOWE ZABAWY SZACHOWE

Więcej…

DZIADKOWIE TO RODZINNY SKARB

Więcej…

SZANOWNI RODZICE!

Więcej…


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Więcej…

Witamy w naszym przedszkolu!!!

Więcej…

ZAPRASZAMY NA WAKACJE ...

Więcej…

WAKACJI CZAS !!!

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA - PIKNIK NA ZIELONEJ TRAWCE

Więcej…

WAŻNY I UROCZYSTY DZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ MAMY I TATY

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka !

Więcej…

Święty Mikołaj przychodzi do dzieci!

Więcej…

Dbamy o środowisko!

Więcej…

 Uroczyste otwarcie

Więcej…

Uniwerek Malucha © 2015